HADDONFIELD MEMORIAL HIGH SCHOOL ATHLETIC HALL OF FAME

ATHLETIC HALL OF FAME

INDUCTEES

Class of 1993
Bess Taylor
Cyrus Marter
Frederick T. Cooper
Marge Hinderer Graf
T. Allen Padgett
Marie Oliver Gimmi
Donald E. Duncan
Wilbur W. Wilson
Robert T. McElwee
Irene Van Etten Reeves
Robert P. Howard
William E. Wright
Douglas E. Clevenger
Linda Eisenhauer Bolger
Kevin T. Eastman
Russell W. Spicer


Class of 1994
Alonzo E. Johnson
William F. Dost
Hilda Anderson Daley
Sandra Morton Farrell
Jon D. Batchelor
Charles Sherwood
Peter M. Schantz
James J. Dougherty
Barabara Tarbell Goodman
Rawly Eastwick
Jan Kirk Carney
William T. Frantz

Class of 1995
Frank J. Sheridan
Hardy J. Rockwell, Jr.
Richard D. Johnson
Betsey Leonard Irwin
Gladys Evans Garrett
Harold Walter
Robert C. Gilmour
Peter F. Lawrence
Deidre C. Speck
Susan D. Marshall
Leo J. Castle

Class of 1996
Arthur H. Sinclair
Charles R. Sapio
Mary Stallings Taney
James H. Hall
Carol R. LeCato
Larry R. Stuart
John F. Miller, Jr.
Robert S. Eastwick
Stephen A. Tyler
Joe Foulk

Class of 1997
Eugene C. Carrell
Arthur W. Murray
James Obey
Paul K. Whitcraft
Gene Kain
Kenny Rouh
Nan Carney-DeBord
John F. Stanton
Susan C. Ireton
Eleonora M. Kind

Class of 1998
Margaret Hartel Farrington
Harvey Jones
Robert B. Alleger
Louis J. Shaub
Marjorie Fisher Howard
Virginia Naylor Kurtz
Robert D. Kain
Robert Van Etten
Gary R. Vermaat
Elizabeth Haag Manderino
Louise Leimkuhler Foley

Class of 1999
Albert Hansen
James Krier
Sherrie Harden Knaster
Wayne Sanders
Brian Villalobos
Michael Wiedeman
Donna Shaw Grabbe
Susan Handlan Rysz
Dave Wiedeman

Class of 2000
Anthony F. Fini
John A. Dramesi
Jack McGinley
Edward N. Kemps
Ernest L. Gowen
Edward Lodgek
Susan Armstrong Reim
Richard J. Sexton
James Smith

Class of 2001
Richard Gallagher
Edward Keegan
Richard Eastwick
Michael Stanton
Kenneth Cook
Karen Deshayes Green
Lee Palo
Betsy Baker Hanzelik
Donna Heyn Wilson

Class of 2002
Bertha Allen Bostrom
Steve Edie
Tom Betley
John Childs
Jeff Holman
Beth Burrough
Diane Zeluck Caron
Dave Stanton
Bonnie Dengler Walter
John M. Talton

Class of 2003
William Vandegrift
Dick Rigsbee
Joan Frantz Richards
Don Chew, Jr.
Steve Fessler
Tom Howell
Dennis Crawford
Joe Betley
Jim Reinicker, Jr.
John C. Riggs, Jr.
Deborah Podolin Whiting

Class of 2005
Zannie Richardson
William Hicks
Ted Frangos
Stacy Wunschel Jantorno
Rick Little
Joe Falana
Maynard Youngberg
Foster Ergood
Carol McCloy Greenamyer
David Alleger

Class of 2007
Joe Hartmann
Robert Day
Gregory Derham
Mark Murphy
Lance Neveling
Stephanie Naticchia
Pete Smith
Judy Morgan
 

Class of 2009
Jeanne LeCato Myers
Don Greinke
Daniel Cronk
Eric Magee
Candace Baker Gottlieb
Doug Stewart
Maureen Baker
Nick Baker

Class of 2011

Ronald Biglin

Edwin Rouh

Craig Walter

Barry Schwartz

Colin Coffey

Victor Wiedeman

Alison Olver

Kimberly LaMaina

 

Class of 2013

Jack Stanton

Bob Misita

Scott Knecht

Alex Creighton

Scott Chalbert

Gerrit Kemps

Rebecca Conroy Elmuccio

William Candee